Mariusz Trzaska PJATK
Strona poświęcona mojej działalności w PJATK

Wykorzystanie wzorców projektowych w tworzeniu wieloplatformowych aplikacji moblinych

Mariusz MGR

Pobierz

Rozmiar pliku: 2.29 MB

Praca magisterska obroniona w PJATK.

Tytuł: Wykorzystanie wzorców projektowych w tworzeniu wieloplatformowych aplikacji moblinych

Autor: Patryk Roguszewski

Promotor: dr inż. Mariusz Trzaska

Streszczenie:

Praca dotyczy problemu dopasowania odpowiednich wzorców projektowych dla tworzenia wieloplatformowych aplikacji mobilnych. Programowanie systemów dedykowanych na urządzenia przenośne wraz z biegiem czasu staję się coraz łatwiejsze. Znacznie trudniejszym zadaniem jest etap rozszerzania funkcjonalności produktu, poprzez zmiany w istniejącej bazie kodowej, nie wpływając przy tym negatywnie na dotychczasowe działanie.
Jednym z rozwiązań problemów związanych z utrzymaniem aplikacji podczas modyfikacji są uznawane przez środowisko wzorce projektowe, dzielące projekt na wiele warstw zależnych od pełnionych odpowiedzialności.
Praca opisuje wpływ zastosowanych rozwiązań architektonicznych dla technologii dedykowanych do tworzenia aplikacji mobilnych na najpopularniejsze, przenośnie systemy operacyjne Android oraz IOS, zachowując jak największą, wspólną bazę kodową. Analiza przydatności wzorców została przeprowadzona przy wykorzystaniu rozwiązania stworzonego w technologiach Xamarin.Forms oraz Flutter.